Novoformirani klub ove takmičarske godine – KK Dubaji je u svojoj debitanskoj sezoni uspeo da stigne do polufinala ABA lige.
Klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata je pred svojom publikom u “Coca-Cola Arena” uspeo da trijumfuje u “majstorici” protiv slovenačkog predstavnika, Cedevita Olimpija (85:76) i tako sa 2:1 u pobedama izbori plasman u polufinale regionalnog takmičenja.
Ponajbolji u redovima domaćeg tima su bili – Nejt Mejson sa 18 poena, Avudu Abas je imao 17 poena i 7 skokova, dok su David Bertans i Klemen Prepelič dodali po 12 poena. Kod gostiju iz Ljubljane – Brinton Lemar i Danilo Tasić su ubacili po 14 poena, Aleksej Nikolić 13, a Di-Džej Stjuart 12 poena.
“Ponosan sam na ekipu. Nismo dobro odigrali u Sloveniji, ali smo analizirali tu utakmicu i spremali se na treningu sa verom da možemo da pobedimo večeras. Nismo bili dobri sa linije penala, ali svi su se borili i posebno smo igrali odlično u defanzivi”, rekao je trener tima – Jurica Golemac.
Dubaiji se u polufinalu ABA lige (koja se isto tako igra na dve dobijene utakmice) sastaje sa KK Partizanom koji ima prednost domaćeg terena. Prvi meč se igra u ponedeljak u “Beogradska Arena” sa početkom u 19 časova.
Drugi polufinalni par čine KK Budućnost – KK Crvena Zvezda.