EK: Partizan sa novim Amerikancem do trijumfa!

Parni valjak je na najbolji mogući način započeo Top 16 fazu 7Days Evrokupa! Crno-beli su u novobeogradskoj Hali sportova „Ranko Žeravica” savladali Trento sa 71:43 i tako ostvarili trijumf na prvoj utakmici koju su odigrali kao domaćini u novoj godini. Partizan NIS je bio u prednosti tokom svih 40 minuta, a već u prvoj deonici razlika je postala dvocifrena. Svoje prve minute u crno-belom dresu, zabeležio je i Džoš Perkins, koji je u prvoj akciji asistirao Mozliju za atraktivno zakucavanje.

Do kraja prve četvrtine, gosti su uspeli samo da umanje zaostatak, pa je posle prvih deset minuta na semaforu pisalo 24:16, do su na petnaestominutnu pauzu crno-beli otišli sa prednošću od 35:20.

U nastavku meča usledila je nova serija Parnog valjka, ovoga puta od 9:0, pa je Partizan NIS posle treće četvrtine imao velikih 54:30. U poslednjoj deonici gosti iz Italije nisu uspeli značajnije da zaprete crno-belima pa je nakon isteka 40. minuta na semaforu pisalo 71:43 u korist Partizana.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener crno-belih Saša Filipovski je izjavio:

„Čestitam svojim igračima na pristupu. Dobro smo se pripremili za ovu utakmicu i sproveli smo to na parketu. Srećan sam zbog momaka koji naporno treniraju i još uvek tražimo našu konstantnu formu. Izgubili smo neke teške utakmice u ABA ligi i uvek radimo naporno kako bismo pokazali koliko vredimo. Nadam se da će sada igrači videti koliki potencijal i snagu imaju. Moramo da se oslobodimo straha i da se borimo svih 40 minuta”, rekao je Filipovski.