ponedeljak, 29. april 2024.

Eurobasket: Poznat prvi polufinalni par! Još jedan favorit nokautiran!

Prvi polufinalista 41. Eurobasketa je selekcija koja dominira na Starom kontinentu u 21. veku – Španija. „Crvena Furija” je preokretom u 2. poluvremenu savladala Finsku 100:90. Ovo joj je 17. učešće u polufinalima, po čemu je rekorder, sa tri više od Jugoslavije.

U Berlinu domaćinska pobeda Nemačke nad Grčkom 107:96 za plasman u polufinale Eurobasketa. Selekcija, koja je u osmini finala eliminisala Crnu Goru, priredila je šuterski i napadački spektakl, napunila koš rivala i došla do završnice.

Nemački košarkaši pogađali su iz svih pozicija, ubacili čak 17 trojki, uz sjajan procenat (17/31), nije se znalo odakle preti opasnost, odbrana grčkog tima bila je potpuno nemoćna da zaustavi rafalnu paljbu rivala, posebno u trećoj četvrtini.