Fantastična forma Ribakine, nova titula je na vidiku

Kazahsanska teniserka Elena Ribakina igra najbolji tenis u karijeri. Nakon osvajanja Indijan Velsa, Ribakina se plasirala u veliko finala mastersa u Majamuju. Do finala je došla nakon što je savladala domaću teniserku Džesiku Pegulu sa 2:0, po setovima 7:6 (7:3) 6:4.

Teška, ali zaslužena pobeda za Ribakinu koja nije najbolje započela meč. U prvom setu Pegula je bila u prednosti. Imala je Amerikanka 2:0, pa 4:2 , imala je i servis pri rezultatu 6:5 za nju, no ni to nije bilo dovoljno da se osvoji set. Ribakina je bila uporna i ta upornost joj se isplatila. Uspela je da odvede set u taj brejk i osvoji ga rezultatom 7:3.

Uprkos bolnom gubitku prvog seta Pegula je nastavila sa dobrom igrom. Brejkom je otvorila drugi set, povela sa 3:0, li ponovo je propustila sijaset šansi. Ribakina se ubrzo vratila brejkom i to je potpuno slomilo Pegulu koja do kraja meča osvojila samo jedan gem.
Ribakina će u finalu igrati protiv bolje iz duela Kvitova/Kiristea.