petak, 26. april 2024.

Francuska ,,pomogla“ nekadašnju koloniju, ali džabe!

Selekcija Tunisa ostvarila je jednu od najvećih pobeda na Svetskim šampionatima savladavši aktuelnog svetskog prvaka, Francusku, rezultatom 1:0, ali im to nije pomoglo da prođu iz grupe, usled poraza Danske od Australije istim rezultatom.

Selekor Francuske, Didije Dešamp, izveo je skoro potpuno promenjen sastav sa svim rezervistima na terenu Mandanda – Disasi, Varan, Konate, Camavinga, Veretout, Tchoumeni, Fofana, Coman, Kolo Mouani, Guendouzi. Da će Tunis na ovom meču biti bolji rival nagovešteno je već u 8. minutu kada je zbog ofsajda poništen gol Tunisa, tj. Ghandria. Šansu za Francusku u 25. minutu propustio je Coman, da bi u 35. minutu Mandanda odbranio šut Khazria. U 51. minutu poništen je gol Francuske usled intervencije VAR-a, da bi najpre u 53. minutu Laidouni šutirao preko gola, a onda radost Tunisa u 58. minutu kada je na sjajan način akciju završio Wahbi Khazri, a posle samo dva minuta izašao iz igre najverovatnije zbog obnovljene povrede. Usledili su ulasci Mbapea, Griezmana, Dembelea ali je rezultat do kraja meča ostao nepromenjen.