petak, 03. maj 2024.

Gosti konačno došli na jedno gostovanje!

Ekipa Kristal Palasa napravila je danas malo iznenađenje i savladala ekipu Lestera na njihovom terenu, a ovaj meč značajan je za Kristal Palas i zbog toga što je pored tri boda, ostvarena i prva pobeda na gostovanjima u sezoni (tek u 18.kolu), a ono što je još interesantnije je i da su tek danas postigli prvi gol u gostima (a potom i još dva).

Iako je pre utakmice malo ljudi davalo realne šanse gostima, ispostavilo se da je taktika trenera Hodžsona sa Zahom i Bentekeom u špicu napada donela rezultat. Njih dvojicu nisu mogli da prate jaki ali spori štoper Lestera, Ves Morgan i Megvajer, tako da je najpre Benteke doneo prednost gostima u 19.minutu posle odličnog centaršuta Tausenda, da bi potom na 0:2 povećao Zaha u 40.minutu na asistenciju Bentekea. Konačan rezultat postavljen je u 90.minutu kada je rezervista Sako, koji je ušao umesto Bentekao, na asistenciju Loftus Čika postavio konačan rezultat.