sreda, 24. april 2024.

Izenađenje u Holandiji, Van Rijthoven u finalu Hertogenboša

Holandski teniser Tim van Rijthoven plasirao se u finale turnira u Hertogenbošu. Van Rijhtoven je posle velike borbe savladao devetog igrača sveta Feliksa Ožea Alijasima. Rezultat je bio 2:1, po setovima 6:3 1:6 7:6 (7:5).

Bez ikakve sumnje najveći meč u karijeri za mladog Holanđanina i najveća pobeda. U potpunosti je nadigrao favorizovanog protivnika i plasirao se u prvo ATP finale u karijeri.

U prvom setu ključan je bio šesti gem u kojem je Van Rijthoven napravio brejk i nakon toga sigurno sačuvao prednost do kraja seta.

Očekivano, Feliks u drugom setu dodaje gas uz vidan pad u igri holandskog tenisera. Feliks je odgovorio sa dva brejka i izjednačio na 1:1.

Bez obzira na strašan gubitak drugog seta Van Rijthoven se nije predao. Prvi gem trećeg seta osvojio je bez izgubljenog poena i to mu je dalo samopouzdanje. Sjajnim servisima je uspeo da odvede set do taj brejka koji je dovio rezulktatom 7:5.

U finalu Van Rijthoven će igrati protiv boljeg iz duela Medvedev/Manarino.