Španski teniser Roberto Bautista Agut plasirao se u finale turnira na Majorci. Agut je u polufinalu savladao švajcarsku senzaciju Antoana Belijera rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:5) 6:2.

Sve što je lepo kratko traje, pa se tako može opisati Belijerova avantura na ovom turniru. Danas je parirao Agutu samo u prvom setu. Sjajno je servirao i uspeo da se domogne taj brejka u kojem je imao najveću šansu. Ipak, Agut je taj brejk odigrao gotovo bez greške i osvojio ga rezultatom 7:2.

Nakon prvog seta igra Belijera je stala. To se pre svega odnosi na servis koji nije radio kao u prvom setu i to je umnogome olakšalo posao Agutu. Španac je činjenica prvi pretrpeo brejk, ali je nakon toga oduzeo tri servisa u nizu protivnika i potpuno zasluženo se plasirao u finale.

U velikom finalu Agut će igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa koji je nešto ranije savladao Francuza Benjamina Boncija.