petak, 26. april 2024.

Kraj Norijeve serije, Tiafo je u polufinalu Indijan Velsa

Američki teniser Frensis Tiafo prvi je polufinalsta mastersa u Indijan Velsu. Tiafo je u okviru četvrtfinala savladao Britanca Kamerona Norija i tako prekinuo njegov pobednički niz od osam pobeda. Rezultat je bio 2:0, po setovima 6:4 6:4.

Zaslužena pobeda Tiafoa koji igra fenomenalan tenis tokom celog turnira. Tokom većeg dela meča je kontrolisao stanje na terenu i zasluženo u dva seta odneo pobedu.

U prvom setu sve je bilo u egalu do sedmog gema kada je Tiafo napravio brejk i nakon toga sačuvao prednost do kraja seta. Od tog trenutka igra Norija je znatno opala i to se prenelo na drugi set. Servis je postao dosta ranjiviji i Tiafo je lako dolazio do prilika za brejk.

Amerikanac je napravio brejk na startu drugog seta, no Nori je imao momentalan odgovor.
Bez obzira na propuštenu šansu Tiafo nije paničio. Nastavio je u istom ritmu i maksimalno kažnjavao drugi servis protivnika. Ubrzo je došao do dva brejka prednosti, a Nori je uspeo samo da smanji na jedan brejk zaostatka.

Tiafo će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Medvedev/Davodovič Fokina.