subota, 27. april 2024.

Kvalifikacije za LŠ: Zvezdini potencijalni rivali remizirali

Sinoć su kompletirani prvi mečevi 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Navijači Crvene Zvezde su najviše gledali prema Izraelu, ali su još daleko od saznanja imena prvog rivala na evropskom putu ove sezone. Makabi Haifa i Kairat su remizirali rezultatom 1:1. Do poluvremenu domaćin je vodio sa (1:0), a u strelce se upisao Omer Atzili u 45. minutu susreta. U drugom poluvremenu tačnije u 76. minutu je upotrebljiv centar šut bivšeg igrača Partizana Kosovića u gol pretvorio Alip. Revanš meč je na programu za 7 dana u nekadašnjoj prestonici Kazahstana.

Od timova iz bivše Jugoslavije: Dinamo Zagreb (Hrvatska) je sa 3:2 pobedio Valur (Island), Škendija (Severna Makedonija) je na svom terenu sa 0:1 poražena od Mure (Slovenija). Poraze su pretrpeli kao gosti Budućnost Podgorica (Crna Gora) od HJK (Finska) 3:1, a istim rezultatom je poražen i Borac Banja Luka (BiH) od Kluža (Rumunija).