ponedeljak, 29. april 2024.

Lajović u četvrtfinalu Buenos Airesa

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrfinale ATP turnira u Buenos Airesu. Lajović je u okviru osmine finala savladao Čileanca Alehandra Tabila. Rezultat je bio 2:1, po setovima 6:4 1:6 6:1.

Jako dobar meč za Lajovića uz određene oscilacije. U prvom setu ključan detalj bio je treći gem kada je Lajović napravio brejk i poveo sa 2:1. Do kraja seta Lajović je imao još dve prilike da udvostruči prednost, no na kraju je i taj jedan brejk bio dovoljan za 1:0 u setovima.

U nastavku meča neobjašnjiv pad Lajovića. Srpski teniser je prosto prestao da igra tenis iz prvog seta, što Tabilo koristi i sa dva brejka bez većih problema poravnava na 1:1.
Činilo se da će to biti još jedan od onih mečeva u kojima Lajović dobija dobijene mečeve, ali se na vreme trgao srpski teniser. Uzeo je nešto dužu pauzu između drugog i trećeg seta koja mu je očigledno pomogla. Zaigra je dosta agresivnije u nastavku i sličnim rezultatom kao Tabilo, Lajović osvaja treći set koji mu donosi plasman u četvtrfinale.

U četvrtfinalu Lajović će igrati protiv boljeg iz duela Serundolo/Dijaž Akošta.