nedelja, 28. april 2024.

Liga 2 – pregled 23.kola

23. kolo u petak otvorio je zapravo i najveći derbi ovog kola, po plasmanu timova na tabeli i zaista je opravdao epitet derbija. Pet golova, dva penala i gol Majkla Dojla koji je proglašen za gol kola, a koji je ujedno i otvorio ovo kolo.

Subotnji program je obeležio klasik izmedju Nots Kauntija i Kembridža. Gosti su imali 0:3 do 75. minuta a Kaunti je uspeo da se vrati i zabeleži remi, njihov treći vezani.

Luton je pred 9100 gledalaca nastavio sa odličnim igrama ove sezone i produžio seriju na 11 utakmica bez poraza u svim takmičenjima.U ovom kolu pao je Grimzbi.

Krouli iako bez nekolicine prvotimaca, dokazao je koliko je Liga 2 ujednačena i slavio na strani u duelu sa Akringronom 3:2.

Stivenidž je konačno prekinuo crnu seriju od osam utakmica bez pobede i to na neverovatan način. Pao je Česterfild!

Morkamb je bio tvrd orah za Mansfild do 88. minuta kada ih je njihov najbolji strelac Deni Rouz konačno slomio.

Forest Grin vezao je i treći poraz a bolji od njih bio je Karlajl golom Ričija Beneta.

Svindon je iskalio bes nad Kruom i sa tri gola u prvih 20 minuta rešio meč.

Čeltenam je uzeo dragocene bodove sa Hajva, Njuport i Linkoln podelili plen u meču bez golova dok je Jeovil u komšiskom derbiju dobio Eksiter i pobegao na +4 od crvene zone. Oni su ujedno i jedini tim sa dna koji je slavio u ovom kolu.