subota, 27. april 2024.

Liga Sampiona Fc Kopenhagen vs APOEL utorak 16.08.2016 od 20:45h

Sutra od 20:45h ocekuje nas mec Lige sampiona izmedju Fc Kopenhagena i Apoela Nikozije, Kopenhagen je odlicno zapoceo sezonu, kako u Evropskim takmicenjima, tako i u svom prvenstvu, tako da posle pet odigranih utakmica oni drze prvo mesto u Danskoj prvoj ligi. Zanimljivo je da su se ova dva kluba vec jednom susrela u kfalifikacijama za ligu sampiona, u prvoj utakmici Kopenhagen je pobedio sa 1:0, a u drugoj Apoel iz Nikozije slavio je sa 3:1 iskusni trener Kopenhagena je izjavio kako su ovo dva izjednacena tima, da ce borba trajati svi 180 minuta i da ce se tek na Kipru znati ko prolazi dalje.
Na pitanje novinara, ko je favorit, trener Kopenhagena je rekao, mislim da smo to sada mi , zbog domaceg terena u drugoj utakmici tu ulogu preuzece Apoel. U sastavu Kopenhagena ozbiljnijih izostanaka nema, nece igrati samo dva igraca , odbrambeni Per Nilsson i vezni Baskhkim Kadrii, a kako oni i nisu u standardnoj postavi to i nije neki veliki hendikep za Kopenhagen.

Sto se Apoela tice oni su dalje prosli pravim cudom, moze se reci i velikom fudbalskom srecom, Rosenborg je na Kipar dosao sa prednoscu od 2:1 i tu prednost imali su do samog kraja utakmice, tacnije do 92 minuta a onda Gianniotas daje gol koji Apoel vodi dalje, Norveski Rosenborg tada krece u totalnu ofanzivu a Apoel u kontrama postize jos 2 gola za konacan rezultat od 3:0. Trener Apoela Christiansen je dao izajavu kako Apoel nije imao srece u zrebu , po njemu oni su dobili najtezeg protivnika od pet mogucih ali da se nada da ce ih sreca posluziti i na dalje i da ce proci u dalji niz takmicenja, Apoel ima izostanak vrlo bitnog veznog igraca Tomasa de Vicentija on nije doputovao u Dansku, sem njega svi drugi igraci su na raspolaganju treneru Apoela.

Dali ce Apoel i dalje posluziti sreca ili ce pokleknuti pred zvanicnim favoritom Kopenhagenom videcemo sutra od 20:45h.