utorak, 30. april 2024.

Milmanov prvenac u Kazahstanu

Australijski teniser Džon Milman osvojio je titulu na turniru Kazahstanu. Milman je u Astani osvojio prvi ATP titulu, a u finalu je savladao Francuza Adrijana Manarina rezultatom 2:0, po setovima 7:5 6:1.

Jako izjednačen meč koji je rešen posle prvog seta. U njemu je bilo velike borbe, ali je na kraju kao pobednik izašao Milman koji je kaznio propuštene šanse Manarina. Manarino je u dva navrata imao višestruke brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Na kraju je kažnjen u 12. gemu kada je Milman napravio brejk i osvojio set.

Osvajanje seta je dalo dodatno dozu samopouzdanja Milmanu, a sa druge strane Manarino je totalno pao. Australijanac je to znalački iskoristio, jer je sa dva laka brejka rutinski priveo meč kraju.