petak, 19. april 2024.

Milojević bez četvrtfinala u Puneu

Srpski teniser Nikola Milojević nije uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Puneu. Na njegovom putu se isprečio Belorus Egor Gerasimov, koji je u osmini finala bio bolji sa 2:1, po setovima 2:6 6:3 6:2.

Lepu šansu je propustio Milojević, jer je imao prednost od 1:0 u setovima. U prvom setu je apsolutno dominirao i sa dva brejka osvojio prvi set sa 6:2.

Ipak, dobra igra iz prvog seta nije dugo potrajala. Na startu drugog seta Gerasimov je došao do brejka i tu se sve promenilo. Belurus je dobio na samopouzdanju i zaigrao mnogo bolje, a Milojević je totalno pao. Gerasimov je odlično servirao i bez većih problema došao do izjednačenja.

U odlučujućem setu ključan je bio prvi gem u kojem je Milojević imao tri vezane brejk lopte koje nije iskoristio. Nakon toga je usledila kazna, jer je Gerasimov napravio dva brejka i bez većih problema priveo meč kraju.

Za plasman u polufinale Gerasimov će igrati protiv bolje iz duela Kvon/Gunešvaran.