petak, 17. maj 2024.

Mitrogol vodi ekipu nazad u Elitu!

Fudbaleri Fulama su napravili veliki korak ka povratku u Premijer ligu. Oni su u 15. kolu Čempionšipa savladali Vest Bromvič Albion sa 3:0 (2:0), a sva tri gola je postigao Aleksandar Mitrović.

Srpski napadač je pokazao da je u odličnoj formi, a ovo mu je drugi het-trik ove sezone (prvi 29. septembra protiv Svonsija). Prvi pogodak je postigao u 20. minutu sa bele tačke. Upravo je nad njim u kaznenom prostoru prekršaj napravio Kajl Bartli. Naš fudbaler je preuzeo odgovornost i pogodio mrežu.

Drugi gol je postigao u 40. minutu kada je iskoristio neverovatnu grešku Roberta Snodgrasa. gostujući fudbaler je hteo da vrati loptu svom golmanu, ali je Mitrogol to primetio, presekao pas i sproveo loptu u mrežu.

Konačan rezultat je postavio Mitrović u 82. minutu. pošto se dobro snašao pred golom. Oba tima su meč završila sa desetoricom. Prvo je u 70. minutu isključen gostujući igrač Furlong, a u 85. je “pocrveneo” Adarabiojo.

Fulam je trenutno drugi na tabeli sa dva boda manje od vodećeg Bornmuta.

Izvor: MaxbetSport