subota, 27. april 2024.

Nadal se mučio, ali na kraju dobio Nišikorija

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale turnira u Barseloni nakon što je savladao Japanca Keija Nišikorija. Posle borbe koja je trajala 140 minuta Nadal je slavio rezultatom 2:1, po setovima 6:0 2:6 6:2.

Još jedna bleda i neubedljiva partija za Nadala. Prvi set je protekao u apsolutnoj dominaciji Španca, što i potvrđuje rezultat prvog seta. Ipak, u drugom setu su se stvari na terenu promenile. Nišikori je promenio pristup igri i zaigrao mnogo agresivnije. Takvom igrom je Nadala sve vreme držao u defanzivi i Španac nije imao rešenje. Rezultat svega jesu dva brejka i sigurnih 6:2 za Japanca.

Početak trećeg seta je bio i prelomni trenutak meča. Nišikori je igrao dobro, imao nekoliko brejk lopti, ali ih nije iskoristio. Na kraju je zato bio kažnjen, jer je Nadal svoju prvu u četvrtom gemu znao da iskoristi. Od tog trenutka igra Nišikorija je drastično pala, što je Nadal iskoristio i sa još jednim brejkom priveo meč kraju.

Nadal će za plasman u polufinale igrati protiv Britanca Kamerona Norija.

Rubljov – Ramos 6:4 6:7 (4:7) 6:4
Ože Aliasim – Šapovalov 6:2 6:3
Sinet – Agut 7:6 (11:9) 6:2
Cicipas – De Minor 7:5 6:3
Nori – Gofan 6:0 3:5 /Predaja Gofana
Švarcman – Mute 6:4 6:2