četvrtak, 16. maj 2024.

Nastavak dominacije: Nova svetska liga za vaterpoliste Srbije!

Vaterpolisti Srbije osvojili su svoje 11. zlato na takmičenjima svetske lige. Ovo je ujedno i peta uzastopna titula za vaterpoliste Srbije u svetskoj ligi. Do titule su u Ruskom gradu Ruzi došli pobedom nad Italijom u finalu sa 10:9 (1:4, 2:0, 5:2, 2:3).

Kao što vidimo po rezultatima vaterpolisti Srbije nisu krenuli baš sjajno i olako su protivniku u prvoj četvrtini dopustili da postigne četiri pogotka, ali ih je tajmaut trenera Savića trgao. Usledile su sjajna druga i treća četvrtina. Srbija je nakon treće četvrtine vodila sa dva gola razlike. U zadnjoj četvrtini je Srbija golovima Duška Pijetlovića samo održavala stečenu prednost.

U meču za bronzanu medalju ranije danas reprezancija Hrvatske je bila bolja od reprezentacije SAD sa 10:4.