subota, 04. maj 2024.

NBA: „Zver“ večeri 3.2. (Video)

Sinoćnja „zver“ večeri za 3.2. u NBA je – Russell Westbrook.

Ekipa Oklahome Thunder prekinula je niz od 3 porazau Chesapeake areni gde je domaćin slavio protiv Memphis Grizzliesa rezultatom 114-102.

Najzaslužniji, kao i za gotovo polovinu pobeda Thundera ove sezone, bio je Russell Westbrook. Za 38 minuta napravio je novi tripl-dabl učinak, njegov 25. u sezoni.  Ostalo je još 32 utakmice do kraja sezone, a ukoliko na polovini utakmici napravi TD, izjednačiće se sa Oscar Robertsonom koji je imao 41. u sezoni 1961-62. Russell beleži prosečno 30,8 poena 10,5 skokova i 10,3 asistencije u sezoni!

Ono što je neverovatno, jeste da je Westbrook na 2 minuta i 35 sekundi do kraja utakmice postigao svih 15 poena. Ukupno je imao 38 poena, 13 skokova i 12 asistencija.