subota, 04. maj 2024.

Neverovatna tradicija: Pobedili su nakon 14 uzastopnih poraza

Nakon 2 godine i čak 14 uzastopnih poraza, košarkaši Panatinaikosa su savladali svog najvećeg rivala Olimpijakos.

„Zeleni“ su u 2. utakmici finala plej-ofa pobijedili ekipu iz Pireja sa 67:65 (25:13, 8:22, 18:15, 16:15).

Najvažniji momenat meča desio se 17 sekundi pred kraj kada je Mateuš Ponitka pogodio trojku, da bi u sledećem napadu Šakil Mekisik promašio šut za pobedu pirejske ekipe.

Ostaće zabeleženo i da plejmejker crveno-belih Kostas Sloukas nije igrao zbgo stomačnog virusa, kao i da je startni plejmejker Thomas Walkup izbačen na startu drugog poluvremena zbog 2 tehničke greške. Da stvar bude još teža za Olympiakos – pred kraj treće četvrtine povredio se i Saša Vezenkov koji se nije vraćao u igru.