petak, 17. maj 2024.

Nezaustavljiv je, Alkaras preko Hačanova do polufinala u Madridu

Španski teniser Karlos Alkaras nastavlja da impresionira teniski svet. Mladi Španac se danas plasirao u polufinale mastersa u Madridu nakon što je savladao Rusa Karena Hačanova. Posle borbe koja je trajala sat vremena i 52 minuta, Alkaras je slavio sa 2:0, po setovima 6:4 7:5.

Dobar meč sa obe strane. Hačanov je pokazao više nego solidan tenis, ali nije uspeo da iskoristi svoje šanse. To je ono što je odlučilo meč. U prvom setu sve je bilo u egalu do osmog gema kada je Alkaras napravio brejk i nakon toga sačuvao stečenu prednost do kraja seta.

U drugom setu Hačanov odgovara veoma brzo. U ranoj fazi seta pravi brejk i diktira tempo igre. Sve je išlo na vodenicu ruskog tenisera do tog desetog gema kada je servirao za izjednačenje. U tom trenutku mu se stegla ruka, a Alkaras to koristi i pravi brejk. Hačanov od toga nije uspeo da se iskoristi, a Alkaras koristi tu šansu i sa još jednim brejkom zatvara meč.

Alkaras će za plasman u veliko finale igrati protiv boljeg iz duela Altmajer/Ćorić.