petak, 26. april 2024.

NG na utakmici ekipa koje imaju najbolje defanzivce u ligi?

U utorak, 21. marta, od 20 časova i 45 minuta očekuje nas utakmica 25. kola velške Premier League (Championship play-off) u kojoj će se sastati Connah’s Quay i The New Saints.

Connah’s Quay se trenutno nalazi na 3. poziciji sa 50 bodova iz 27 utakmica, a zabeležili su 14 pobeda, 8 remija i 5 poraza. Kod kuće su uzeli 25 bodova iz 13 utakmica, a zabeležili su 7 pobeda, 4 remija i 2 poraza. U dosadašnjem toku sezone ova ekipa je primila samo 21 gol što ih stavlja u poziciju ekipe sa drugom najboljom odbranom u ligi.

The New Saints se trenutno nalazi na 1. poziciji sa 76 bodova iz 27 utakmica, a zabeležili su 25 pobeda, 1 remi i 1 poraz. U gostima su uzeli  34 boda iz 13 utakmica, a zabeležili su 11 pobeda, 1 remi i 1 poraz. Gol razlika 91:17 stavlja ih na mesto najkompletnije ekipe u ligi, a nije ni čudo što su sa čak 23 boda više od drugoplasirane ekipe uspeli da izbore kvalifikacije za Ligu Šampiona i što na svom terenu imaju učinak od svih 15 pobeda.

05.12.14 PL TNS Connah’s Q. 2 : 0

The New Saints slovi za ekipu sa ubedljivo najjačim defanzivnim (kao i ofanzivnim) redom u Velsu, a dodatno u prilog tome ide i činjenica da smo NG videli na čak 9 od poslednjih 10 međusobnih utakmica. Jedini GG u bližoj prošlosti viđen je u martu prošle godine, kada su gosti postigli gol iz penala pred kraj poluvremena, a na kraju smo bili svedovi i prelaza 2-1. Kvota za novi NG, tj. da bar jedna ekipa neće postići gol, iznosi oko 2,00.

Ukoliko već niste, zapratite nas na našoj Facebook stranici i ostanite u toku sa najnovijim vestima iz sveta sporta.