četvrtak, 18. april 2024.

Nori se kockao, ali na kraju plasirao u finale Liona

Britanski teniser Kameron Nori plasirao se u finale turnira u Lionu. Nori je u drugom polufinalnom duelu savladao Dansa Holgea Vitusa Rune rezultatom 2:1, po setovima 6:2 5:7 6:4.

Apsolutno zaslužena pobeda Norija koji je ovaj meč mogao i morao rešiti kroz dva seta.

U prvom setu apsolutna dominacija Britanca koji je osvojio pet uzastopnih gemova. Rune nije znao šta ga je snašlo, a do kraja seta nekako je uspeo da osvoji dva gema.

Drugi set donosi manje više sličan scenario. Nori rano pravi brejk za 3:1, ali ovoga puta Rune se neočekivano vraća na 4:4. Pad u igri Britanca bio je osetan i to je mladi Danas znao da iskoristi i brejmo u 12. gemu dođe do brejka i izjednačenja.

Odlučujući set donosi sigurnu igru sa obe strane. Serveri su radili fenomenalan posao, jer brejk lopti nije bilo sve do devetog gema. U tom gemu Rune je prvi popustio, što je Nori iskoristio i brejkom prelama meč na svoju stranu.