nedelja, 05. maj 2024.

Nova lepa vest za Borjana: Kanada osvojila bod u Meksiku

Kapitena Crvene Zvezde i standardnog prvog golmana Kanade, Milana Borjana, pored negativnog testa na Korona virus, obradovala je i vest da su tokom noći u njegovom odsustvu fudbaleri Kanade osvojili veliki bod na gostovanju Meksiku. Osim Borjana, Kanada nije mogla da računa i na najboljeg klasičnog napadača Larina. Meksiko je poveo u 21. minutu golom Sančeza, ali je Kanada izjednačila do poluvremena golom Osorija u 42. minutu. Taj rezultat ostao je na snazi do kraja utakmice. Treba napomenuti da je Kanada mogla i do celog plena, ali je Meksiko u više navrata spasao sjajni golman Očoa. Kanada je tako remizirala i na drugom najtežem gostovanju u kvalifikacijama na tlu Severne Amerike, nakon što je i na gostovanju SAD odigrala 1:1. Novo gostovanje Kanadu čeka u noći nedelja na ponedeljak protiv Jamajka. Posle 4. kola Kanada je na 3. mestu na tabeli (koje vodi direktno na SP) sa 6 osvojena boda.