petak, 03. maj 2024.

Olga Danilović u glavnom žrebu Rolan Garosa

Srbija će imati dva predstavnika u ženskom delu turnira na Rolan Garosu. Nakon Aleksandre Krunić i Olga Danilović je uspešno predbrodila kvalifikacije. Danilovićeva je u poslednjoj rundi kvalifikacija savladala Veroniku Tomovu rezultatom 2:1, po setovima 6:2 1:6 7:6 (10:3).

Kao i pretodna dva meča i ovaj je bio dramatičan. Olga je odigrala gotovo savršeno prvi set. Napravila je dva brejka i veoma lako osvojila prvi set sa 6:2.

U drugom setu pomalo neočekivano veliki pad u igri Olge Danilović koji Tomova koristi. Bugarka je uzvratila istom merom i sa dva brejka došla do 6:1 u drugom setu i izjednačenja.

Start odlučujućeg seta bio je veoma dobar za Olgu Danilović, jer je napravila brejk i povela sa 3:0. Ipak, drama je ponovo bila prisutna, jer je Tomova uspela da veže četiri gema i povede sa 4:3 uz prednost brejka. Ovoga puta Danilovićeva uzvraća i odvodi set u supertaj brejk koji dobija rezultatom 10:3.