utorak, 23. april 2024.

Pogledajte kako je Srbija urnisala Nemačku!

Dve pobede u dva dana je ostvarila reprezentacija Srbije na turniru DBB Superkup u Hamburgu. Večeras, u finalu turnira, naš tim je ubedljivo savladao selekciju Nemačke.

Srbija – Nemačka 83:56 (24:13, 14:18, 27:10, 18:15)

Startna petorka u sastavu Micić, Dobrić, Kalinić, Lučić i Jokić je već od samog starta utakmice nametnula ritam za koji domaći sastav nije imao rešenja. Posle početne trojke Kalinića i nekoliko pogodaka koje su režirali Micić i Jokić, tim Srbije je stekao osetniju prednost koja je posle prvih 10 minuta iznosila 11 poena. (24:13)

U drugoj deonici, Nemačka je uspela da se vrati na jednocifreni zaostatak, ali ispostaviće se da je to bio maksimum domaćeg tima večeras. Nakon 7 poena prednosti na poluvremenu, treća četvrtina donosi veliku seriju Srbije, koja sa čak 27:10 dobija ovaj period igre i uvodi utakmicu u mirnu završnicu.

U jednom trenutku, prednost Srbije je bila i +29, da bi na kraju meča rezultat glasio 83:56.

U timu Srbije, najefikasniji je bio Nikola Jokić sa 22 poena. Vasilije Micić je dodao 14, a Nikola Milutinov 13 poena.