utorak, 07. maj 2024.

[PREMIUM] La liga, najava, predlozi za klađenje (ČETVRTAK)

Nastavljamo sa predlozima iz La lige.

19:30h Viljareal – Espanjol

Viljareal u ovo kolo ulazi sa nizom od dva vezana poraza i to identičnim rezultatom 2-1.Ta dva poraza su ih malo poremetila u borbi za top 4, pa se sada nalaze na 6tom mestu sa 7 bodova manje od 4tog mesta,ali sa samo 1 bodom manje od 5tog mesta. Dakle, realno mogu makar do 5tog mesta,mada ko zna. Raspored im je dosta dobar u nastavku sezone jer od 6 mečeva 4 će igrati na domaćem terenu, što je svakako prednost. Viljareal igra dobro ove sezone, pogotovo ofanzivno. Igraju napadački,otvoren fudbal, postižu dosta golova,ali nažalost odbrana im nije na baš naboljem nivou pa tako često i primaju golove.

Sa druge strane imamo ekipu Espanjola. Ekipu koja iz kola u kolo tone. Na početku godine su bili jako daleko od bilo kakvog problema u vidu ispadanja, a sada. Sada se nalaze na pretposlednjem mestu na tabeli sa 2 boda manje od sigurne zone. Jednostavno serija loših rezultata im je došla glave. U prethodnom kolu su remijem bez golova protiv Kadiza prekinuli niz od čak 6 vezanih poraza. Nije im ni taj remi mnogo toga doneo,ali makar nije poraz, makar je i jedan bod. Moraju mnogo jače u nastavku, raspored im je dosta šaren, imaju tri meča sa direktnim rivalima za opstanak i tri meča sa timovima sa vrha tabele. Dakle, nimalo naivan raspored iz kojeg oni moraju da izvuku maksimalno. Espanjol ima jednu dosta lošu odbranu koja gotovo redovno prima golove, zaista su retki mečevi gde ne prime gol. Napad je bio dobar u većem delu sezone,ali se dosta pokvario u poslednje vreme i zapravo loša forma napada je i dovela do ove serije rezultata.