Preokret Garsije za titulu u Nemačkoj

Francuska teniserka Karolin Garsija šampionka je turnira u Bod Homburgu. Garsija je u velikom finalu savladala Kanađanku Bjanku Andresku rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (5:7) 6:4 6:4.

Bio je to jedan veoma tesan meč i za njega se može reći da je bez problema i Andresku mogla do tilule. Šta više, Kanađanka je imala veoma izglednuc situaciju tokom celog meča, ali nije iskoristila svoje šanse.

U ranoj fazi prvog seta viđena je razmena brejkova. Nakon toga obe ulaze u ritam sa servisom i prvi set odlazi u taj brejk koji Andresku dobija rezultatom 7:5.

Očekivano, nakon osvojenog seta Andresku dodaje gas i pravi brejk na startu drugog seta. Izgledalo je da je sve gotovo, ali nije. Garsija se nije predala i nevernovatnim preokretom od četiri uzasoptna gema dolazi do izjednačenja.

Sličan scenario je viđen i u drugom setu. Andresku je povela sa 2:0, no Garsija ponovo osvaja četiri gema u nizu i dolazi do velike titule.