četvrtak, 02. maj 2024.

Ram i Salisburi osvojili Sinsinati

Radživ Ram i Džon Salisburi osvojili su masters u Sinsinati. Američko-britanska kombinacija savladala je Tima Pueca i Majkla Vinusa. Rezultat je bio 2:0, po setovima 7:6 (7:4) 7:6 (7:5).

Bio je to jako tesan meč, klasičan dubl klasik koji je lako mogao da ode i na drugu stranu. Serveri su radili fenomenalan posao i zaista su nijanse odlučivale.

U prvom setu Ram i Salisburi su bili nešto konkretniji na riternu. U dva navrata su imali brejk lopte, no Puec i Venus su po pravilu pronalazili najbolje udarce i spasili brejk lopte. Na kraju, prvi set je otišao u taj brej koji Ram i Salisburi dobijaju rezultatom 7:4.

U drugom setu servis je takođe bio glavna stvar. Nije viđena niti jedna brejk lopta i u skladu sa tim ponovo se otišlo u taj brejk. I ovoga puta spretnij i sretniji su bili Ram i Salisburi koji su iskoristili najmanji mini pad u igri protivnika i na kraju meč rešili kroz dva seta.