četvrtak, 16. maj 2024.

River slavio u Superklasiku

Posle gotovo dve godine, odigran je prvi Superklasiko između River Plejta i Boke Juniors, pred prisustvom navijača. Bolji na popularnom Monumentalu bili su fudbaleri Rivera, koji su na kraju utakmice slavili sa 2:1. River Plejt je ovom pobedom zadržao poziciju lidera sa 30 osvojenih bodova, dok je Boka Juniors trenutno na 9. mestu na tabeli sa 21 osvojenim bodom.

Jedan od ključnih detalja na utakmici dogodio se već u 16. minutu, kada je bivši igrač Mančester Junajteda Roho zaradio drugi žuti karton. River je posle tog trenutka dodatno pojačao pritisak što je rezultovalo da do poluvremena vodi sa 2:0. Strelac oba gola za River bio je mladi talentovani Hulian Alvarez (od starta sezone 7 gola i 3 asistencije). Poraz Boke Juniors je ublažio Karlos Zambrano u 94. minutu utakmice.