utorak, 16. april 2024.

Rukometaši Vojvodine osvojili kup Srbije

Sinoć je u finalu Kupa Srbije u rukometu  igranom u Smederevu ekipa Vojvodine savladala ekipu Dinama iz Pančeva sa 27:22. Tako su popularne Lale došle do petog trofeja rukometnog Kupa u klupskoj istoriji.

Tok meča: Može se reći da su se Pančevci dobro držali u prvom poluvremenu, ali se isto tako može reći da je 10 minuta pre kraja Vojvodina došla do nedostižnih 25:20. U zadnja 10 minuta, Vojvodina je samo održavala stečenu prednost.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Grozdanić sa 7 osvojena boda, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Dimitrijević sa 6 postignuta gola. Treba pomenuti i sjajnog reprezentativnog golmana Verkića koji je upisao 11 odbrana za Vojvodinu koja je inače i učesnik regionalne SEHA lige.