petak, 26. april 2024.

Rukometašice Srbije blizu plasmana na SP

Rukometašice Srbije su predvođene novim selektorom Bregarom rezultatom 19:26 slavile na gostovanju Slovačkoj. Time su nadomak plasmana na SP, pošto imaju sjajan rezultat pred revanš u Beogradu. Najzaslužnija za trijumf Srbije bila je Jovana Risović, koja je utakmicu završila sa 8 odbrana. U napadu je bilo puno grešaka naročito u prvom poluvremenu, kada je realizovan samo 1 od čak 7 sedmeraca. Međutim Srbija je posle 10:11 prelomila meč u svoju korist u prvoj trećini drugog poluvremena, kada E zas 9 minuta dala 7 gola. Najefikasnije u pobedničkom timu bile su Kovačević sa 8 golova i kapiten Krpež  sa 6 golova.

Revanš u Beogradu je 21. aprila. SP će se održati od 2. decembra do 19. decembra ove kalendarske godine, a domaćin će biti selekcija Španije.