ponedeljak, 06. maj 2024.

Samsonova preokretom do titule u Vašingtonu

Ruska teniserka Ljudmila Samsnonova osvojila je titulu Vašingtonu. Samsonova je u velikom finalu savladala Estonku Kaju Kanepi i to posle preokreta. Rezultat je bio 2:1, po setovima 4:6 6:3 6:3.

Teška, ali na kraju zasluežana pobeda Samsonove. Uprkos gubitku prvog seta, Ruskinja je smogla snage da u nastavku odigra dobar tenis, posebno i onim ključnim trenucima.

U prvom setu sve je bilo u potpunom egalu do deseto gema, kada Samsonova ima prvi pad u igri. Kanepi to koristi i brejkom zatvara prvi set.

Sličan scenario viđen je u drugom setu. Obe su servirale jako dobro, a ovog puta pad u igri ima Kanepi. Estonka ispušta servis u sedmom gemu, i još jednom u deveto, što Samsonovoj donosi izjednačenje.

U trećem setu bilo je evidentno da je Samsonova bolja igračica na terenu. Imala je Kanepi nekih problema sa povredom, te je na teren izlazio fizioterapeut. Ključni detalj viđen je u osmom gemu kada Kanepi gubi servis bez osvojenog poena, a samim tim i meč.

Titula u Vašingtonu je druga u karijeri za Samsonovu.