četvrtak, 02. maj 2024.

Siner u finalu Monpeljea

Italijanski teniser Janik Siner prvi je finalista ATP turnira u Monpeljeu. Siner je do finala došao nakon što je u polufinalu savladao domaćeg tenisera Aruta Filsa. Rezultat je bio 2:0, po setovima 7:5 6:2.

Na momente veoma zahtevan meč za Sinera koji je na suvi kvalitet, ali i iskustvo ovo uspeo da reši kroz dva seta. Sve bitnije desilo se u prvom setu. Viđena je jedna egal borba, a onda je u sledio 12. gem kada je Siner napravio brejk i prevagnuoa set na svoju stranu.

Indisponirani Fils nako prvog seta nije bio isti igrač. Francuz je totalno stao, a Sineru je preostalo samo da bude strpljiv i pusti protivnika da odradi posao za njega. Mladi Francuz je srljao iz greške u grešku i rezultat svega jesu dva brejka i osvajanje drugog seta sa 6:2.