Francuski klub – Nice u novu 2026. godinu “ulazi” i sa novim šefom struke…
Naime, uprava kluba sa Azurne obale je sporazumno raskinula dalju saradnju sa glavnim trenerom – Franck Haise. Glavni razlog ovakve odluke svakako jesu katastrofalni rezultati koje je ekipa ostvarila u predhodnom periodu, odnosno šest uzastopnih poraza u prvenstvu Francuske “Ligue 1”, kao i poslednje mesto na tabeli u Ligi Evrope (svih šest poraza).
“U dogovoru sa predsednikom Riverom i s obzirom na trenutnu sportsku situaciju, odlučili smo da okončamo moj mandat glavnog trenera Nice, kao i mandat mojih pomoćnika Lilijana Nalisa i Johana Ramarea. Želeo bih da se zahvalim svima koji svakodnevno rade za klub i da poželim klubu, njegovim navijačima i celom okruženju brz povratak pozitivnoj sportskoj dinamici”, rekao je Haise.
Ipak, klupska uprava je izuzetno brzo odreagovala i kao novog glavnog trenera je imenovala iskusnog stratega – Claude Jacques Puel. Sa 64-godišnjim stručnjaka potpisan je ugovor do kraja aktuelne sezone.
Puel je tako po drugi put u svojoj trenerskoj karijeri preuzeo klupu ovog tima, jer je predhodno u periodu od 2012. do 2016. bio šef stručnog štaba Nice.




