Sonegu titulu u Mecu

Italijanski teniser Lorenco Sonego pobednik je turnira u Mecu. Sonego je u velikom finalu savladao Kazahstanca Aleksandera Bublika. Rezultat je bio 2:0, po setovima 7:6 (7:3) 6:2.

Bilo je to jedno izjednačeno finale u kojem su sitnice odlučivale, a one su bile na strani Sonega. Prvi set je protekao u totalnom egalu. Serveri su radili fenomenalan posao, što potvrđuje i statistika koja kaže da nije bilo brejka u prvom setu. U skladu sa tim otišlo se u taj brejk koji je Sonego dobio rezultatom 7:3.

Taj brejk prvog seta je ispotaviće se bila i prekretnica meča. Bublik nije mogao da se oporavi od gubitka seta, a sa druge strane Sonego je dobio dodatno samopouzdanje. Italijanski teniser je maksimalno izdominirao u drugom setu i sa dva brejka došao do pobede i titule.
Titula u Mecu je treća titula za Sonega u karijeri.