Advertisement

I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…

NBA LIGA

Nemanja Bjelica (Majami Hit)

Majami – Memfis 112:124 (4 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l za 14 min).

Majami – LA Lejkers 110:104 (2 sk, 2 as, 2 bl za 10 min).

Bogdan Bogdanović (Atlanta)

Atlanta – Nju Orleans 123:107 (21 p, 8-5 za tri poena, 4 sk, 4 as, 2 izg.l za 30 min).

Atlanta – Memfis 113:131 (24 p, 8-4 za tri poena, 6 sk, 3 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 36 min).

Atlanta – Čikago 120:108 (10 p, 4 sk, 2 as, 2 izg.l, 1 bl za 34 min).

Šarlot – Atlanta 101:105 (32 p, 16-8 za tri poena, 3 sk, 3 as, 2 ukr.l za 41 min).

Boban Marjanović (Dalas Maveriks)– nije igrao.

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver – Detroit 134:119 (27 p, 8 sk, 11 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 27 min).

Denver – San Antonio 106:96 (25 p, 9 sk, 10 as, 1 ukr.l, 6 izg.l za 30 min).

Denver – San Antonio 121:119 (26 p, 13 sk, 14 as, 1 ukr.l, 6 izg.l za 38 min).

Denver – Boston 87:105 (17 p, 10 sk, 11 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 32 min).

Alen Smailagić (Golden Stejt Voriors) – nije igrao.

Aleksej Pokuševski (Oklahoma Siti Tander)

Oklahoma Siti – Detroit 108:132 (19 p, 4 sk, 4 izg.l, 2 bl za 32 min).

Oklahoma Siti – Šarlot 102:113 (25 p, 11-7 za tri poena, 9 sk, 4 as, 3 izg.l za 33 min).

Oklahoma Siti – Klivlend 102:129 (10 p, 6 sk, 2 as, 4 izg.l, 2 bl za 28 min).

Oklahoma Siti – Filadelfija 93:117 (3 sk, 1 as, 1 izg.l za 8 min).

 

ŠPANIJA

Saragosa – Valensija 76:85

Nikola Kalinić (Valensija) – 11 p, 3 sk, 5 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 24 min.

Vanja Marinković (Valensija) – 3 p za 5 min.

Tenerife – Estudijantes 101:77

Aleksa Avramović (Estudijantes) – 13 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 31 min.

Aleksandar Cvetković (Estudijantes) –5 p, 1 sk, 3 as, 3 izg.l za 20 min.

Burgos – Andora 82:68

Dejan Kravić (Burgos) – 1 p, 7 sk, 1 as za 20 min.

Fuenlabrada – Burgos 89:83

Jovan Novak (Fuenlabrada) – 10 p, 4 sk, 6 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 32 min.

Dejan Kravić (Burgos) – 10 p, 4 sk, 2 as, 2 izg.l, 1 bl za 22 min.

NEMAČKA

Bajern – Bajrojt 83:62

Vladimir Lučić (Bajern) – 2 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 20 min.

Bajern – Braunšvajg 83:85

Vladimir Lučić (Bajern) – 18 p, 6 sk, 2 as, 1 ukr.l za 31 min.

Vehta – Keminc 82:69

Stefan Peno (Vehta) – 2 p, 2 sk, 5 as za 16 min.

VTB LIGA

Jenisej – Avtodor 86:85

Dušan Ristić (Avtodor) – 15 p, 6 sk, 2 as, 1 izg.l, 2 bl za 24 min.

FRANCUSKA

Gravelin – Burž 90:98

Danilo Anđušić (Burž) –33 p (6-4 za tri poena), 2 sk, 4 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 29 min.

Luka Ašćerić (Burž) – 3 p, 3 sk, 1 as za 20 min.

ABA LIGA

Crvena zvezda mts– Igokea 69:66

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 2 sk, 2 ukr.l, 2 izg.l za 19 min.

Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 7 sk, 1 as, 3 ukr.l za 25 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 1 sk, 3 as, 2 izg.l za 21 min.

Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 6 sk, 2 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 27 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 2 sk za 8 min.

Nikola Jovanović (Igokea) – 8 p, 4 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 11 min.

Dalibor Ilić (Igokea) – 3 p, 5 sk, 2 ukr.l za 22 min.

Stefan Pot (Igokea) – 9 p, 2 sk, 2 as, 3 izg.l za 24 min.

Partizan NIS– FMP 97:74

Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 10 p, 5 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 17 min.

Ognjen Jaramaz (Partizan NIS) – 6 p, 3 sk, 7 as, 1 izg.l za 24 min.

Nikola Janković (Partizan NIS) – 1 p, 3 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 18 min.

Uroš Trifunović (Partizan NIS) – 22 p (8-6 za tri poena), 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 19 min.

Stefan Đorđević (FMP) – 2 p, 2 sk, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 14 min.

Mega Sokerbet – FMP 76:84

Stefan Momirov (Mega Sokerbet) – 5 p, 3 sk, 2 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 27 min.

Stefan Đorđević (FMP) – 4 p, 4 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 21 min.

Krka – Budućnost 70:90

Dragan Apić (Budućnost) – 4 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 10 min.

Mornar – Cedevita Olimpija 71:81

Uroš Luković (Mornar) – 2 p, 4 sk, 3 bl za 16 min.

Marko Jeremić (Mornar) – 3 p, 3 sk, 2 as za 21 min.

JAPAN

Stevan Jelovac(San-En Neofeniks)

San-En Neofeniks – Kavasaki 77:87 (13 p, 3 sk, 4 as, 1 ukr.l za 29 min).

Šiga – San-En Neofeniks 94:87 (16 p, 6 sk, 2 as, 1 izg.l za 32 min).

Šiga – San-En Neofeniks 76:82 (28 p, 4-4 za tri poena, 12 sk, 3 as, 2 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 32 min).

 

EVROLIGA

Alba – Crvena zvezda mts81:58

Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 3 as za 17 min.

Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 12 p (7-4 za tri poena), 2 sk, 1 izg.l za 18 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 8 p, 1 sk, 3 ukr.l, 4 izg.l za 20 min.

Aleksa Radanov (Crvena zvezda MTS) – 1 sk, 1 as za 10 min.

Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 7 p, 3 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 20 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 8 sk, 1 izg.l, 1 bl za 17 min.

Armani Milano – Anadolu Efes 98:75

Vladimir Micov (Armani Milano) – 10 p, 3 sk, 1 ukr.l za 22 min.

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 8 p, 1 sk, 4 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 22 min.

Fenerbahče – Real 67:93

Marko Gudurić (Fenerbahče) – 7 p, 3 izg.l, 1 bl za 25 min.

Barselona – Bajern 72:82

Vladimir Lučić (Bajern) – 14 p, 5 sk, 3 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 33 min.

Žalgiris – Panatinaikos 93:78

Nemanja Nedović (Panatinaikos) – 17 p (5-4 za tri poena), 2 sk, 3 as, 2 ukr.l, 5 izg.l za 20 min.

Valensija – Baskonija 86:81

Nikola Kalinić (Valensija) – 12 p, 4 sk, 2 as, 5 izg.l za 27 min.

Vanja Marinković (Valensija) –8 p, 3 sk, 1 izg.l za 13 min.

 

EVROKUP – Polufinale

1. meč

Virtus Bolonja – Uniks 80:76

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 27 p, 6 sk, 5 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 32 min.

2. meč

Uniks – Virtus Bolonja 85:81

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 11 p, 3 sk, 9 as, 4 izg.l za 31 min.


Izvor: KSS

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here