I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…
NBA LIGA
Nemanja Bjelica (Majami Hit)
Feniks – Majami 106:86 (1 as za 6 min).
Minesota – Majami 119:111 (1 sk za 6 min).
Bogdan Bogdanović (Atlanta)
Toronto – Atlanta 103:108 (23 p, 8-5 za tri poena, 6 sk, 4 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 40 min).
Atalanta – Milvoki 109:120 (28 p, 12-6 za tri poena, 6 sk, 7 as, 1 ukr.l za 38 min).
Atlanta – Indijana 129:117 (23 p, 11-5 za tri poena, 3 sk, 3 as, 2 ukr.l, 1 bl za 37 min).
Boban Marjanović (Dalas Maveriks)
Dalas – Filadelfija 95:113 (2 p, 4 sk, 1 bl za 8 min).
Nikola Jokić (Denver Nagits)
Golden Stejt – Denver 116:107 (27 p, 12 sk, 8 as, 1 ukr.l, 4 izg.l, 1 bl za 37 min).
Denver – Majami 123:106 (17 p, 10 sk, 11 as, 1 ukr.l, 2 izg.l, 2 bl za 32 min).
Hjuston – Denver 99:128 (29 p, 16 sk, 7 as, 2 ukr.l za 27 min).
Alen Smailagić (Golden Stejt Voriors)
Oklahoma Siti – Golden Stejt 109:147 (4 p, 3 sk, 2 bl za 9 min).
Klivlend – Golden Stejt 101:119 (1 as za 1 min).
Aleksej Pokuševski (Oklahoma Siti Tander)
Toronto – Oklahoma Siti 112:106 (8 p, 7 sk, 5 as, 1 izg.l, 6 bl za 28 min).
ITALIJA
Armani Milano – Virtus Bolonja 94:84
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 15 p, 2 sk, 3 as, 2 ukr.l, 5 izg.l za 28 min.
ŠPANIJA
27. kolo
Burgos – Huventud 86:78
Dejan Kravić (Burgos) – 9 p, 5 sk, 1 as, 1 ukr.l, 4 izg.l, 2 bl za 21 min.
31. kolo
Valensija – Obradoiro 97:82
Nikola Kalinić (Valensija) – 16 p, 3 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l, 2 bl za 25 min.
Bakonija – Estudijantes 96:92
Aleksa Avramović (Estudijantes) – 6 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 25 min.
Aleksandar Cvetković (Estudijantes) – 3 p, 1 izg.l za 7 min.
Burgos – Gipuzkoa 79:90
Dejan Kravić (Burgos) – 7 p, 2 sk, 1 izg.l, 1 bl za 24 min.
32. kolo
Estudijantes – Betis 82:96
Aleksa Avramović (Estudijantes) – 12 p, 2 sk, 7 as, 1 izg.l za 31 min.
Baskonija – Burgos 83:94
Dejan Kravić (Burgos) – 20 p, 4 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l za 24 min.
NEMAČKA
Bamberg – Vehta 104:76
Stefan Peno (Vehta) – 1 p, 3 sk, 7 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 20 min.
VTB LIGA
Parma – Avtodor 93:100
Dušan Ristić (Avtodor) – 16 p, 3 sk, 1 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 32 min.
FRANCUSKA
Burž – Limož 66:69
Danilo Anđušić (Burž) – 19 p, 2 sk, 3 as, 3 ukr.l, 3 izg.l za 35 min.
Luka Ašćerić (Burž) – 4 p, 3 sk za 18 min.
ABA LIGA
11. kolo
Crvena zvezda mts– Cedevita Olimpija 82:81
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 5 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 29 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 1 sk za 14 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 9 p, 3 sk, 1 ukr.l za 21 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 17 p, 2 sk, 2 ukr.l, 3 izg.l za 28 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 7 p, 7 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l, 3 bl za 22 min.
23. kolo
Mornar – Budućnost 100:92
Uroš Luković (Mornar) – 8 p, 6 sk, 1 ukr.l za 12 min.
Marko Jeremić (Mornar) – 8 p, 3 sk za 15 min.
Krka – Split 77:71
Marko Luković (Split) – 11 p, 2 sk, 4 as, 1 ukr.l, 1 bl za 35 min.
24. kolo
Cedevita Olimpija – Crvena zvezda mts72:89
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 8 p, 1 as, 1 ukr.l za 13 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 2 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 14 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 26 p (10-6 za tri poena), 2 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 bl za 29 min.
Aleksa Radanov (Crvena zvezda MTS) – bez učinka za 1 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 13 p, 4 sk, 2 ukr.l za 32 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 2 sk za 14 min.
26. kolo
Budućnost – Igokea 92:64
Dragan Apić (Budućnost) – 6 p, 1 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 15 min.
JAPAN
San-En Neofeniks – Ruku 80:85
Stevan Jelovac (San-En Neofeniks) – 22 p, 7 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 29 min.
EVROKUP– Polufinale
3. meč
Virtus Bolonja – Uniks 100:107
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 25 p (10-4 za tri poena), 3 sk, 9 as, 4 izg.l za 34 min.
Izovr: KSS