I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…
NBA LIGA
Bogdan Bogdanović (Atlanta)
Njujork – Atlanta 105:107 (18 p, 9-4 za tri poena, 4 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 34 min).
Nikola Jokić (Denver Nagits)
Denver – Portland 109:123 (34 p, 16 sk, 1 as, 1 izg.l za 35 min).
ITALIJA – Plej-of
Četvrtfinale
3. meč
Trevizo – Virtus Bolonja 100:105
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 17 p, 5 sk, 7 as, 1 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 30 min.
Polufinale
1. meč
Brindisi – Virtus Bolonja 66:73
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 24 p (11-6 za tri poena), 1 sk, 4 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 25 min.
ŠPANIJA
38. kolo
Gran Kanarija – Valensija 92:86
Nikola Kalinić (Valensija) – 17 p, 5 sk, 3 as, 1 ukr.l za 27 min.
Estudijantes – Burgos 82:88
Aleksa Avramović (Estudijantes) – 18 p, 3 sk, 3 as, 3 ukr.l, 2 izg.l za 33 min.
Aleksandar Cvetković (Estudijantes) – 3 p, 2 sk, 6 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 24 min.
Dejan Kravić (Burgos) – 13 p, 6 sk, 3 as, 1 izg.l, 2 bl za 21 min.
Fuenlabrada – Betis 101:77
Jovan Novak (Fuenlabrada) – 6 p, 1 sk, 9 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 17 min.
39. kolo
Valensija – Fuenlabrada 96:76
Nikola Kalinić (Valensija) – 2 p, 5 sk, 6 as, 3 izg.l za 26 min.
Burgos – Obradoiro 83:77
Dejan Kravić (Burgos) – 4 p, 3 sk za 12 min.
TURSKA – Plej-of
Polufinale
1. meč
Anadolu Efes – Bešiktaš 96:77
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 19 p, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 23 min.
Fenerbahče – Karšijaka 83:79
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 7 p, 4 sk, 2 as, 2 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 26 min.
2. meč
Anadolu Efes – Bešiktaš 104:86
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 11 p, 1 sk, 4 as, 1 izg.l za 24 min.
Fenerbahče – Karšijaka 71:80
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 12 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 17 min.
NEMAČKA– Plej-of
Četvrtfinale
1. meč
Bajern – Krajlshajm 86:66
Vladimir Lučić (Bajern) – 22 p, 7 sk, 2 as, 1 ukr.l za 29 min.
2. meč
Bajern – Krajlshajm 83:79
Vladimir Lučić (Bajern) – 4 p, 1 izg.l za 29 min.
FRANCUSKA
29. kolo
Burž – Asvel 70:79
Danilo Anđušić (Burž) – 22 p, 3 sk, 4 as, 5 izg.l za 31 min.
Luka Ašćerić (Burž) – 8 p, 3 sk, 4 as, 1 ukr.l, 4 izg.l za 27 min.
Monako – Nanter 90:67
Nikola Rebić (Nanter) – 4 p, 2 as, 1 izg.l za 18 min.
30. kolo
Nanter – Ortez 115:77
Nikola Rebić (Nanter) – 1 sk za 7 min.
31. kolo
Le Portel – Burž 78:84
Danilo Anđušić (Burž) – 23 p, 3 sk, 4 as, 5 izg.l, 1 bl za 34 min.
Luka Ašćerić (Burž) – 5 p, 1 sk, 2 as, 1 izg.l za 14 min.
ABA LIGA – Finale plej-ofa
2. meč
Crvena zvezda mts– Budućnost 85:79
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 4 sk, 1 as, 3 ukr.l za 23 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 10 p, 3 sk, 1 as, 1 izg.l za 21 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 27 p, 5 sk, 3 as, 1 izg.l, 1 bl za 32 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 4 sk, 1 as za 20 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 4 p, 4 sk, 1 bl za 13 min.
3. meč
Budućnost – Crvena zvezda 75:71
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 4 sk, 3 ukr.l, 1 izg.l za 25 min.
Marko Simonović (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 2 sk za 14 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 17 p, 4 sk, 1 as, 1 izg.l, 1 bl za 25 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 10 p, 8 sk, 1 as, 1 bl za 30 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 1 p, 1 sk, 3 izg.l za 6 min.
Izvor: KSS