petak, 03. maj 2024.

Štruf iznenadio Ruda u Monte Karlu

Pobedničkoj seriji Kaspera Ruda došao je kraj. Norvežanin je ispao u trećoj rundi mastersa u Monte Karlu, a na njegovom putu se isprečio Nemac Jan Lenard Štruf koji je slavio sa 2:0, po setovima 6:1 7:6 (8:6).

Fantastično izdanje nemačkog tenisera koji je u svim segmentima igra nadigrao svog protivnika. U prvom setu je agresvinom igrom potpuno nadjačao Ruda koji se sve vreme branio i nije imao šansu. Rezultat takve igre bila su dva brejka za Štrufa i lakih 6:1.

Recept koji daje rezultat ne treba menjati i time se Štruf vodio. Nastavio je da bombarduje Ruda koji nije menjao ništa u svojoj igri. Ponovo je Nemac došao do dva brejka prednosti i velikih 5:2, a onda se pojavio strah od pobede. Rud je nekim čudom uspeo da se vrati na 5:5 i kasnije odvede set u taj brejk. Psihološka prednost možda jeste bila na strani Ruda, no Norvežanin to nije znao da iskoristi. I sam je donosio katastrofalne odluke i na kraju bio potpuno zasluženo poražen.

Štruf će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Hačanov/Rubljov.