utorak, 30. april 2024.

Suma, Ben i Kanga vodili svoje reprezentacije do plasmana na CAN

Sejduba Suma, fudbaler Partizana, je na startu drugog poluvremena ušao u igru i golom u 75. minutu na asistenciju Kabe doneo veliku radost Gvineji. Gvineja je sa 1:0 savladala Mali i sa 11 bodova, 5 više od Namibije, osigurala plasman na CAN.

Posle Sume (Gvineja), plasman je sa svojom reprezentacijom i to prvi put u istoriji obezbedio i El Fardu Ben (Crvena Zvezda), kapiten reprezentacije Komora. Komori su remizirali bez golova sa Togom i zajedno se Egiptom obezbedili svoje prvo učešće na CAN. Komori imaju samo 700.000 stanovnika, a član FIFA su od 2006. godine.

Uspešne partije fudbalera iz Superlige na tlu Afrike zaokružio je Gelor Kanga, fudbaler Crvene Zvezde. Gabon je u direktnom okršaju sa 3:0 savladao DR Kongo, a Kanga je bio asistent kod prvog i trećeg gola.