četvrtak, 02. maj 2024.

Suspendovan prvi napadač Lacija za nedeljni meč protiv Atalante

Lacio ne samo da je ostao bez planirana 3 boda u duelu sa Torinom na domaćem terenu, nego je ostao i bez vodećeg strelca Ćira Imobilea na sledećoj utakmici u nedelju protiv Atalante, odluka je italijanskog fudbalskog saveza.

Napadaču Lacija je pokazan direktan crveni karton u finišu prvog poluvremena nakon jednog verbalnog duela sa Nikolasom Burdisom, nakon čega je Imobile ramenom zakačio glavu protivničkog igrača.

VAR tehnologija je bila ta koja je sudiji pokazala da je namernog kontatka bilo i sudija je morao da pokaže sjajnom napadaču put ka svlačionici.

U drugom poluvremenu je Torino iskoristio prednost igrača više i završio utakmicu pobedom od 1:3.

Ćiro Imobile je ove sezone postigao 15 golova u dresu Lacija, koji je trenutno na petoj poziciji sa 3 boda manje od četvrtoplasirane Rome.