utorak, 07. maj 2024.

Tiafo prvi finalista u Štutgartu

Američki teniser Frensis Tiafo plasirao se u finale ATP turnira u Štutgartu. Tiafo je u okviru polufinala savladao Mađara Martona Fučoviča sa 2:0, po setovima 6:3 7:6 (13:11).

(1) Tennis TV on Twitter: „First grass final 🙌 @FTiafoe saves 6 set points in the second set before defeating Fucsovics to reach the #BOSSOPEN final https://t.co/Nwe33xqo2P“ / Twitter

Bio je to meč u kojem su sitnice odlučivale i te sitnice su išle na stranu Tiafoa. Ključni detalj prvog seta bio je četvrti gem kada je Tiafo napravio brejk i nakon toga sačuvao prednost do kraja seta.

U drugom setu serveri su radili sjajan posao. Brejk lopti nije bilo i u skladu sa tim otišlo se u taj brejk. Taj brejk je bio veoma uzbudljiv, jer je viđeno čak 24 poena. Fučovič je u nekoliko navrata imao servis za izjednačenje, no nije to naplatio. Tiafo čim je dobio prvu šansu nju je i iskoristio, te na kraju zasluženo ide u finale.

U finalu, Tiafo će igrati protiv boljeg iz duela Štruf/Hurkač.