petak, 26. april 2024.

Ubedljive pobede Partizana i Zemuna

Vaterpolisti Partizana i Zemuna ostvarili su ubedljive pobede u 11. kolu Super lige Srbije. Partizan je na gostovanju u Nišu sa 14:5 porazio Nais, dok je Zemun sa podjednako ubedljivih 15:5 bio bolji od Starog Grada. Pitanje pobednika u oba meča bilo je rešeno već na poluvremenu. Crno-beli su u Nišu poveli 4:1, zatim na poluvremenu i 9:2, dok je Zemun posle 5:0 u prvih osam minuta, na veliki odmor otišao sa vođstvom od 10:2.

U nedelju se sastaju Šabac i Vojvodina, dok će još dve utakmice ovog kola, između Crvene zvezde i Banjice, odnosno Novog Beograda i Radničkog, biti odigrane u sredu zbog učešća srpskih klubova u Kupu Evrope.

Crno-beli su u Nišu poveli 3:0 na isteku trećeg minuta utakmice golovima Mihajla Andrina, Stefana Mitrovića i Srđana Aksentijevića, koji je nedavno stigao iz Starog Grada. Smanjio je Marko Bolović, bivši igrač Partizana, da bi potom usledila nova serija gostiju od 5:0. Gosti su u nastavku bez problema održavali veliku razliku, a najefikasniji je bio Petar Jakšića sa tri gola.

Zemun je sredinom prvog perioda stigao do vođstva, a u završnici te četvrtine je postigao još četiri gola. Prednost domaćih rasla je sve do 9:0, kada je prvi gol za Stari Grad postigao Andreja Šofranac, da bi minut kasnije Luka Lazić postigao i drugi, za 10:2 na poluvremenu. U nastavku utakmice domaći tim je održavao veliku prednost, a za Stari Grad je tri puta pogodio Filip Ćorić, koji je ove zime stigao u klub sa Dorćola. Najefikasniji kod Zemuna bili su Perković, Japundžić i Mitrović sa po tri gola.