utorak, 30. april 2024.

Zbog unošenja u lice sudiji, Mitrović dobija ovako dugu suspenziju?!

Fudbaleri Fulhama poraženi su sinoć na Old Trafordu od Manchester Uniteda 3:1 u meču FA kupa.

Londonska ekipa je vodila golom Aleksandra Mitrovića od 50. minuta i činilo se da sve ide u dobrom pravcu po taj tim, ali se na kraju loše završilo. Sve se okrenulo od 71. minuta, kada je sudija pokazao na jedanaesterac za Đavole pošto je Willian igrao rukom na gol-liniji.

Posle gledanja VAR-a, sudija Chris Kavanagh dodelio je penal za domaće, a ta odluka je potpuno razbesnela srpskog napadača koji se unosio u lice sudiji, pa su čak i saigrači morali da ga smiriju. Arbitar mu je odmah dodelio direktan crveni karton.

Mitrovićevo ponašanje izazvalo je brojne reakcije fudbalske javnosti u Engleskoj, a novinar britanskog ‘‘Telegrafa‘‘, nekadašnji sudija Kit Heket je u svom tekstu apelovao na nadležne disciplinske organe da srpskom napadaču izrekne kaznu od čak 10 mečeva suspenzije.