četvrtak, 16. maj 2024.

Zvezdi derbi protiv Vojvodine, Gogov napunio mrežu Zemuna

U sredu su odigrane još dve utakmice u Super ligi Srbije, a nove bodove su osvojili Novi Beograd i Crvena zvezda. Novi Beograd je u sedmom kolu propustio meč sa ekipom Zemuna, a u sredu je bio ubedljiv rezultatom 20:7. U drugom susretu Crvena zvezda je u odloženoj utakmici osmog kola bila bolja od Vojvodine rezultatom 7:6.

Ekipa Vladimira Vujasinovića je igrala u jakom ritmu od početka do kraja. Prednost je konstantno rasla, na poluvremenu je bilo 8:2, a posle tri četvrtine 14:2. Raspoložen i raspucan je bio Draško Gogov, koji je postigao čak osam golova. Zemunci su tek u poslednjih osam minuta uspeli da se raspucaju, ali nisu uspeli da ublaže poraz. Pored Gogova, tri gola je postigao Šušiašvili, a po dva puta su se u strelce upisali Bursać i Asanović, dok je kod Zemuna Popović bio trostruki strelac.

Mnogo neizvesnije je bilo na Dorćolu, gde je Zvezda u derbiju kola bila bolja od Vojvodine 7:6. Mreže su mirovale u prvih osam minuta, da bi Zvezda potom zaigrala bolje u drugom i trećem periodu. Najpre je do poluvremena golovima Gavrila Subotića i Veljka Tankosića došla do 2:0, da bi potom u uvodnim minutima trećeg perioda prednost duplirali Miloš Vukićević i Lazar Vićković. Međutim, gosti iz Novog Sada su se brzo probudili i golovima Ilije Prekogačića i Nemanje Radovanlije stigli su na gol minusa, minut pre kraja trećeg dela meča. U poslednjih 45 sekundi su postignuta još tri pogotka. Za Zvezdu su precizni bili Dušan Marković i Vukićević, dok je na drugoj strani Marko Tubić bio precizan iz peterca za 6:4 pred početak poslednjih osam minuta. Novosađani su bili u naletu i za svega 80 sekundi su došli do izjednačenja. Ubrzo zatim je Petar Smiljević pogodio sa igračem više za, ispostaviće se, konačnih 7:7, iako su obe ekipe do kraja meča imale po još nekoliko prilika sa igračem više.

Zemun – Novi Beograd 7:20 (1:4, 1:4, 0:6, 5:6)

Bazen „Vlaho Bata Orlić“. Sudije: Stanojević, Kiš. Isključenja: Zemun 8, Novi Beograd 3. Peterci: Zemun 1 (0).

ZEMUN: Tanović, Puača, Đurić, Adrejević, Ljubenović 1, Mitrović, Mihailović, Jovanović, Popović 3, Stefanović, Vukazić 2, Novaković, Japundžić 1. Trener: Vukotić.

NOVI BEOGRAD: Rističević, Petrovski 1, Tomić, Bursać 2, Žeželj, Radulović, Gogov 8, Šušiašvili 3, Avramović 1, Mitrović 1, Nikolov 1, Asanović 2, Vlahović, Martinović 1. Trener: Vujasinović

Crvena zvezda – Vojvodina 7:6 (0:0, 2:0, 4:4, 1:2)

Bazen SRC “Milan Gale Muškatirović”. Sudije: Raković i Anđelić. Isključenja: Crvena zvezda 8, Vojvodina 10. Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Vojvodina (1).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Kasum, Marković 1, Trtović, Vićković 1, Basara, Vukićević 2, Šulc, Stojanović, Smiljević 1, Aleksić, Subotić 1. Trener: Filipović.

VOJVODINA: Gavrilović, Marić, Brešćanski, Mitrović, Tintor, Vasin 1, Prekogačić 1, Radovanlija 2, Tubić 2, Trkulja, Popadić. Trener. Bilić.