Zvezdina sedma pobeda u nizu!

U okviru 20. kola Evrolige, u dvorani Aleksandar Nikolić, ekipa Crvene Zvezde ugostila je ekipu Panatinaikosa. Izabranici Dejana Radonjića uspeli su da slave i nakon ovog meča, i tako produže neverovatan niz, koji sada iznosi 7 pobeda zaredom u Evroligi.
Redom su „padali“: Real, CSKA, Žalgiris, Fenerbahče, Makabi, Baskonia, a sada i Panatinaikos.

Rezultat je bio 72:66, a najefikasniji u timu Zvezde na ovoj utakmici bili su: Marko Simonović sa 13 poena i posle dužeg vremena kapiten Luka Mitrović, koji je postigao 11 poena. Dabl-dabl učinak ostvario je Ognjen Kuzmić, sa 10 poena i čak 14 uhvaćenih lopti.
Kod gostiju, najefikasniji pojedinci su bili Keni Gebrijel (23 poena) i Majk Džejms (19).

Zvezda je povela 16:0, nakon 6 minuta igre. Panatinaikos je ipak uspeo da se trgne, i da pronađe ritam, završivši poluvreme sa „samo“ 6 poena zaostatka. Jović je sjajnim prodorom postavio konačan rezultat na poluvremenu, 39:33.
U nastavku, PAO je ubrzao tempo utakmice, i nakon treće četvrtine prišao samo na minus 1. Usledila je poslednja četvrtina u kojoj su se igrale jake odbrane, i koju je Zvezda uspela da reši u svoju korist, rezultatom 15:10.
Time je postavljen konačan rezultat utakmice, i crveno-beli su se tako odužili za poraz od PAO-a ranije u sezoni.

Narednu utakmicu u Evroligi, Zvezda će odigrati 3. februara sa ekipom Efesa, takođe u Beogradu.