Ubedljiva Danska 30-ti poznati učesnik Mundijala!

Posle utakmice bez golova u Kopenhagenu, verovalo se da su šanse Republike Irske porasle, ali smo u Dablinu videli sasvim drugačiju utakmicu, preokret i čak šest postignuta gola. Danska je slavila rezultatom 1:5. Irska je povela u 6. minutu golom Dafija, a posle su usledila pet gola Danaca, i to: Kristijansen u 29. minutu, Eriksen u 32. minutu i 63. minutu i Bertner u 74 i 89. minutu iz penala.

Danska je pobedom kompletirala spisak svih učesnika iz Evrope, a posle Danske, mesta je ostalo samo još dva učesnika i to pobenike baraž utakmica između: Australije i Hondurasa odnosno Perua i Novog Zelanda.

Danska će se na žrebu za grupnu fazu svetskog prvenstva u Rusiji, koji će biti održan 1. decembra naći u trećem šeširu.