ZOI: Zlatna 15-godišnjakinja i hokejaši obradovali Rusiju

ZOI su dobile prvu šampionku rođenu u 21. veku. Petnaestogodišnja Alina Zagitova osvojila je prvu zlatnu medalju za tim Rusije na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, koji se takmiči pod olimpijskom zastavom. Mlada takmičarka u umetničkom klizanju je zlato osvojila sa ukupno 239,57 bodova.

„Ruke su mi se tresle, ali moje telo je radilo ono što sam trenirala. Ne mogu da verujem da sam olimpijska šampionka. Postoji mnogo titula koje se mogu osvojiti, ali olimpijska je najveća“, izjavila je Zagitova.

Hokejaši Rusije su prvi poznati finalisti na olimpijskom hokejaškom turniru. U polufinalu su slavili protiv Češke sa 3:0 Guseva, Gavrikova i Kovalčuka. Velike šanse da im se suprostavi u finalu ima Kanada, koja će se od 13:10 sastati sa Nemačkom.