subota, 27. april 2024.

Aleksandra Krunić ispustila treće kolo Rolan Garosa

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u treće kolo Rolan Garosa. Krunićeva je nakon velike borbe poražena od Ukrajinke Lesije Curenko rezultatom 2:1, po setovima 5:7 7:5 11:9.

Krunićeva je propustila veliku šansu za plasman u treće kolo. Prvi set je osvojila sa 7:5, a u drugom je imala brejk prednosti. Ipak, ona tu prednost nije uspela da održi što je Curenko iskoristila prvo za izjednačenje, a kasnije i za potpuni preokret.

U trećem setu je tek viđena drama. Aleksandra Krunić je nakon 1:4 uspela da se vrati u meč. Imala je Srpkinja i 5:4 i servis za pobedu, ali ni to nije bilo dovoljno. Pri rezultatu 6:6 organizatori su rešili da prekinu meč zbog mraka.

U današnjem nastavku meča obe teniserke su bile veoma nervozne što je prouzrokovalo brejk za brejkom. Viđeno je pet brejkova, ali na kraju je više nerava i hrabrosti imala Lesja Curenko koja je napravila tri brejka naspram dva Krunićeve.

U četvrtom kolu Curenko će igrati protiv Simone Halep.